Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Trening piłki nożnej w domu? To możliwe!

2020-04-08
Zamknięcie boisk piłkarskich, sal gimnastycznych czy siłowni nie musi oznaczać zupełnej rezygnacji z ćwiczeń fizycznych. Formę można spróbować podtrzymać bez wychodzenia z domu. Wystarczy odrobina zaangażowania, wytrwałości i samodyscypliny. Oczywiście warto zaopatrzyć się również w drobne akcesoria treningowe, które przyczynią się do urozmaicenia domowych ćwiczeń i zwiększą ich skuteczność. W co warto się zaopatrzyć?


Praca nad kondycją

Jednym z najważniejszych elementów decydujących o formie piłkarza jest jego kondycja. Naturalnie, że zamknięcie w domu w znaczący sposób utrudnia wykonywanie typowych treningów piłkarskich, ale nie wyklucza możliwości pracy nad formą. Przydatnym sprzętem podczas domowych ćwiczeń są zarówno rowerki treningowe, jak i steppery czy zwykłe skakanki. W domowym treningu przyda się również miękka mata do ćwiczeń, która zadba o komfort i bezpieczeństwo domowych treningów, zwłaszcza ćwiczeń wykonywanych w pozycji leżącej lub półleżącej. Pamiętaj, że możesz biegać w miejscu, robić pajacyki i wykonywać wiele innych ćwiczeń, dzięki którym spalisz nadmiar kalorii i wzmocnisz swoją ogólną wydolność. Sportowe stopery pomogą w precyzyjnym odmierzaniu czasu pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami, co w jeszcze większym stopniu wpłynie na poprawę efektywności domowego treningu.


Trening umiejętności piłkarskich

Jeśli nie chcesz zupełnie rezygnować z zajęć z piłką, a dysponujesz nieco większą ilością wolnego miejsca, masz dostęp do przydomowego ogrodu lub większego tarasu, sprzętem treningowym, który może Cię zainteresować, będą przenośne bramki treningowe do piłki nożnej. To prosty w obsłudze, lekki i wysoce mobilny sprzęt, dzięki któremu możesz pracować nad celnością strzałów lub po prostu doskonale bawić się z dziećmi. Bramki dostępne są w wielu wariantach konstrukcyjnych i różnych rozmiarach, co pozwoli wybrać model idealnie dopasowany do własnych potrzeb. Podczas ćwiczeń strzeleckich w rodzinnym gronie przydatnym akcesorium będą także rękawice bramkarskie. Dzięki nim nawet kilkuletnie dziecko nie będzie miało obaw przed chwytaniem piłki. Rękawice skutecznie chronią dłonie, poprawią chwyt i amortyzują siłę uderzenia piłki.

Domowe zajęcia sportowe to doskonały sposób na nudę i rodzinną integrację. Nawet jeśli nie możesz opuszczać domu, wciąż możesz pracować nad kondycją i siłą, a gdy dysponujesz przydomowym ogródkiem, również nad umiejętnościami czysto piłkarskimi. Możesz ćwiczyć celność strzałów, poprawić czucie i kontrolę nad piłką, uczyć się żonglerki lub dryblingu. Wszystko zależy od Twojej inwencji i wytrwałości.
pixel