Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pielęgnacja obuwia

Zasady użytkowania i pielęgnacji obuwia

 

Szanowni klienci jeśli chcecie by Wasze buty służyły Wam jak najdłużej wystarczy zastosować kilka prostych zasad:

 

Przede wszystkim należy wybrać obuwie odpowiedniego rozmiaru, uwzględniając indywidualne cechy stopy. Proszę zwrócić uwagę na przeznaczenie obuwia:
- IC są to buty halowe do gry na hali;
- TF są to śnieżynki, turfy przeznaczone do gry na orliku, sztucznej nawierzchni;
- SG, SG-PROsą to korki do gry na mokrej i grzęskiej murawie;
- FG są to korki, lanki przeznaczonej do gry na naturalnej nawierzchni trawiastej;

Pamiętajmy by nie nosić jednej pary butów cały czas, gdyż obuwie podczas chodzenia pochłania wilgoć pod postacią potu czy wody z ulicy co może doprowadzić do brzydkiego zapachu obuwia.

 

Jeśli buty ulegną zamoczeniu pamiętajmy by nigdy nie suszyć ich nad czy pod grzejnikami, za pomocą suszarek, gdyż może to spowodować deformację kształtu obuwia, przebarwienia a nawet zniszczenie obuwia. Dlatego gdy dojdzie do przemoczenia butów suszmy je w temperaturze pokojowej, buty należy wówczas rozsznurować i przede wszystkim zabezpieczyć przed deformacjami wypełniając je miękkim, białym papierem.

 

Bardzo ważną sprawią jest również zakładanie i ściąganie obuwia. Podczas zakładania buty powinny być rozsznurowane i powinno używać się tzw. „ łyżki do butów” co pozwoli uniknąć nam załamania zapięty butów, pękanie szwów. Natomiast gdy ściągamy obuwie również powinno być rozsznurowane i nigdy nie stawiajmy czubka obuwia jednej stopy, o piętę obuwia drugiej stopy, gdyż spowoduje to załamanie i otarcia skóry w części zapięty.

 

Pamiętajmy o prawidłowej konserwacji butów gdyż to przedłuży ich „żywotność”. Używajmy do tego celu odpowiednie środki konserwujące oraz metody czyszczenia odpowiednie od materiału z jakiego wykonane jest obuwie.

 

W przypadku butów wykonanych ze skóry naturalnej obuwie należy oczyścić za pomocą wilgotnej ścierki, następnie należy na suche buty należy nałożyć pastę do butów.

Natomiast buty wykonane ze skóry syntetycznej należy czyścić miękką i wilgotną gąbką z niewielką ilością delikatnego płynu. Do butów z materiałów sztucznych nienależny stosować pasty do butów syntetycznych.

 

Zaś buty wykonane z materiałów tekstylnych należy czyścić na sucho za pomocy delikatnej szczotki i specjalnych spreyi do materiałów.

 

Nigdy nie należy prać obuwia w pralce!!

pixel