Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2016-01-01

Nowa generacja Nike Magista Obra II 2016-17

Nowa generacja Nike Magista Obra II 2016-17Co mogłoby się stać, jeśli stopy ewoluowałby w ten sposób, jakby były stworzone wyłącznie do grania w piłkę nożną? Nike Magista Obra II nowej generacji to buty wprowadzone na rynek w bardzo odważnych, kwiecistych kolorach by być nijako częścią człowieka i jego nóg. Nowe Magista Obra 2 będą używane przez piłkarzy już na najbliższych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Phil Woodman, projektant Nike przeczytał wiele badań na temat ciała ludzkiego, jego ewolucji oraz morfologii. Zastanawiał się, w jaki sposób najlepiej stworzyć buty do gry, tak by były częścią piłkarza. Stwierdził on, że należy zaprojektować takie buty, które stworzą dla nóg takie warunki, jakby były one przeznaczone głównie do grania w piłkę.

Takie sławy jak Götze, Blaise Matuidi i David Luiz przetestują Nike Magista Obra II nowej generacji. Jednak są również piłkarze, którzy preferują korki bez skarpetki usztywniającej nogę. Dla nich Nike proponuje Nike Magista Opus nowej generacji. Buty te będą noszone przez takich graczy jak Sergio Busquets oraz Andrés Iniesta.Nike Magista Obra II charakteryzują się jasną, przyjemną dla oka kolorystyką. Skarpetka buta jest koloru turkusowego, a w miejscu kostki znajduje się jasno zielony gradient.

Koncepcja butów Nike Magista Obra II przypomina jedną z pierwszych odsłon butów tej generacji. Stworzone dla kreatywnych pomocników, Magista Obra II zaprojektowane zostały w sposób zapewniający piłkarzowi komfort, świetne czucie piłki oraz zwinność.

Ponownie, nowa wersja butów Magista Obra II  zawiera w sobie podwyższony kołnierz chroniący kostkę piłkarza, który ściśle przylega do nogi. Kołnierz w tym modelu butów to cienka warstwa wysokiej jakości materiałów posiadający system ACC (All Conditions Control), dzięki któremu gracz będzie w stanie radzić sobie świetnie w każdych warunkach pogodowych.


Projektant Nike, Phil Woodman współpracując z innymi badaczami z Nike opracował badania ukazujące, która część nogi jest najbardziej wrażliwa na dotyk. Wyniki tych badań zostały umieszczone na wewnętrznej oraz zewnętrznej stronie butów Magista Obra II.  Posiadając informacje na temat wrażliwości poszczególnych obszarów stopy na dotyk, projektanci dobrali technologie i materiały tak, aby but stał się częścią gracza, pozwalając mu na maksymalne wykorzystanie swojego potencjału.
Jednak najbardziej nadzwyczajną częścią Magista Obra II jest jedyna w swoim rodzaju struktura górnej części buta. Podczas gdy pierwsza generacja Magista Obra cechowała się strukturą przypominającą plastry miodu, jej nowy model 2016-2017 okazuje się być jeszcze lepszy. W Magista Obra II  został użyty całkiem nowy design. Wizualnie, na butach znajduje się gradient ukazujący coś w rodzaju mapy ciepła. Jednak od strony technicznej, dobrane materiały i systemy gwarantują lekkość buta, oraz niesamowitą zwinność.


Struktura wewnętrzna Magista Obra II to nowość.  ‘Protective Supernatural Framework’, czyli struktura zapewniająca większą stabilność i ochronę nogi piłkarza pozwoli na bezpieczniejszą grę.
Podeszwa modelu 2016-2017 również uległa modyfikacji. W Magista Obra II podeszwa jest o 25g lżejsza od podeszwy w poprzedniej wersji butów i waży zaledwie 60g.


Spektakularne buty Nike Magista Obra II zostały wprowadzone do sprzedaży od 24 lipca na Nike Football App, a ich cena to 300$. Jest to o 25$ więcej, niż cena poprzedniej wersji Magista Obra.

pixel