Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nie masz pomysłu na prezent świąteczny? Te buty ucieszą każdego fana piłki nożnej!

2019-11-21
Boże Narodzenie to doskonała okazja do spełnienia marzeń bliskich Ci osób. Jeśli Twój partner lub dziecko gra w piłkę nożną, ciekawym pomysłem na świąteczny upominek dla niego mogą być markowe korki, lanki, turfy lub halówki. Nie wiesz, co oznaczają te nazwy? Żaden problem! Podpowiemy, jaki model butów piłkarskich powinnaś/powinieneś wybrać.

Buty do gry na boiskach z murawą naturalną lub sztuczną

Jeśli bliska Ci osoba trenuje i gra na tradycyjnych boiskach piłkarskich z murawą naturalną (trawą), najlepszym dla niej wyborem będą tzw. lanki. Przykładem takich butów mogą być oryginalne Nike CR7, czyli lanki wzorowane na oryginalnym obuwiu używanym na co dzień przez jedną z największych gwiazd światowego futbolu – Cristiano Ronaldo. Takie buty sprawdzą się najlepiej na suchych i równych murawach naturalnych, ale można używać ich również podczas treningów na boiskach z murawą syntetyczną. Klasyczne korki, czyli buty piłkarskie z metalowymi wkrętami dedykowane są graczom bardziej zaawansowanym. Takie buty obecnie wykorzystuje się jedynie do gry na grząskich boiskach mocno nasiąkniętych wodą. Na murawach syntetycznych (sztuczna trawa) najlepiej sprawdzają się turfy, czyli buty z podeszwami pełnymi równomiernie ułożonych, drobnych gumowych wypustek. Przykładem dobrej jakości turfów mogą być buty z kolekcji Nike Mercurial, na przykład szare buty na orlik z serii Vapor Club TF JR – buty w małych rozmiarach dla dzieci uczących się gry w piłkę nożną.


buty do piłki nożnej - prezent na święta

Buty na halę, czyli tzw. halówki

Jeżeli bliska Ci osoba gra głównie w hali, zamiast butów piłkarskich z charakterystycznymi wypustkami na podeszwach, kup jej piłkarskie buty o płaskiej podeszwie, wykończone odpowiednio wyprofilowanym bieżnikiem, który gwarantuje optymalną przyczepność na parkiecie lub gładkich nawierzchniach syntetycznych, z jakimi można spotkać się w wielu halach sportowych. Dobrym przykładem takich butów są Nike Hypervenom z serii Phantom Academy IC. To niezwykle efektownie prezentujące się buty piłkarskie zaprojektowane z myślą o grze w hali, charakteryzujące się wzmocnioną konstrukcją cholewy i odpowiednim wyprofilowaniem podeszwy. 

Szukając butów piłkarskich na prezent, nie ograniczaj się do wyboru klasycznych korków z metalowymi wkrętami, które współcześnie wykorzystuje się jedynie do gry na wyjątkowo trudnych boiskach. Sprawdź, na jakich boiskach trenuje bliska Ci osoba i na tej podstawie dobierz dla niej odpowiednie buty piłkarskie. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne – na halę wybierasz halówki, na boiska z trawą naturalną lanki, a na orliki turfy.
pixel