Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Grać jak Messi, czyli jak zdobyć szczyt i grać jak najlepsi!

2019-10-11
Jeśli marzysz, by w przyszłości dołączyć do grona takich sław światowego futbolu, jak Lionel Messi, musisz zrobić pierwszy krok. Pamiętaj, że talent to zaledwie szansa na sukces. By osiągnąć coś więcej, potrzeba ciężkiej pracy, wytrwałości i wiary w swoje umiejętności. Odwagi, by walczyć z przeciwnościami losu, tak jak zrobił to Messi.
 

Skąd sukces Messiego?

W odróżnieniu od setek tysięcy początkujących graczy Lionel Messi zmagał się nie tylko z codziennymi wyzwaniami treningowymi, ale i z poważną chorobą, która mogła przekreślić jego szansę na zawodową karierę piłkarską. Kosztowne leczenie karłowatości przysadkowej, na którą cierpi Messi, przekraczało finansowe możliwości argentyńskich klubów. Na szczęście dla światowego futbolu jeden ze skautów Barcelony poznał się na talencie początkującego piłkarza i zgodził się na pokrycie kosztów jego terapii. W wieku 13 lat Messi wraz z ojcem przeniósł się do Hiszpanii i zaczął występować w różnych drużynach niższych lig hiszpańskich. W 2003 roku zadebiutował w barwach Barcelony, w której występuje do dzisiaj.

Jak być jak Messi?
 

Największe sukcesy

Lionel Messi to największa gwiazda i najskuteczniejszy zawodnik w historii hiszpańskiego kluby FC Barcelona, z którym zdobył dziesięć tytułów Mistrza Hiszpanii i z którym czterokrotnie triumfował w finale Ligi Mistrzów. Lionel Messi to także kapitan i wielokrotny reprezentant Argentyny. Z drużyną narodową zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich w 2008 roku i srebro na Mistrzostwach Świata w 2014 roku. Dzięki sukcesom w lidze hiszpańskiej i na arenie międzynarodowej Messi był wielokrotnie nominowany do tytułu Złotej Piłki. Ostatecznie sam tytuł zdobył pięciokrotnie. Poza tym jest on laureatem wielu innych prestiżowych nagród piłkarskich, zdobywcą wielu tytułów króla strzelców, w tym czterokrotnym królem strzelców Ligii Mistrzów.
 

Co zrobić, by być jak Messi?

Odniesienie sukcesu porównywalnego z osiągnięciami Messiego może wydawać się niemożliwe. Każde pokolenie ma jednak własną gwiazdę, a na początku sportowej kariery wszyscy startują z podobnego poziomu, w związku z czym szanse na sukces są również bardzo podobne. By dorównać osiągnięciom największych gwiazd światowego futbolu potrzeba oczywiście talentu, ale musi być on poparty ciężką pracą, wytrwałością w dążeniu do celu, odpornością na krytykę i przeciwności losu. Jeśli dopiero zaczynasz trenować i chcesz wskoczyć w buty Messiego, możesz zrobić to dosłownie. Firma Adidas stworzyła całą linię produktów, które promuje i z których na co dzień korzysta Lionel Messi. Znajdziesz wśród nich buty do gry na murawie naturalnej i sztucznej, w każdym rozmiarze.
 
 
pixel