Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego Cristiano Ronaldo jest najlepszym piłkarzem? Kilka faktów!

2019-09-11

Cristiano Ronaldo to bez wątpienia najlepiej rozpoznawalny i przez wiele lat najdroższy piłkarz świata, zdobywca wielu tytułów mistrzowskich w lidze angielskiej, hiszpańskiej i włoskiej, wielokrotny reprezentant Portugalii i laureat Złotej Piłki, medalista Mistrzostw Europy z 2004, 2012 i 2016 roku, uczestnik Mistrzostw Świata, Pucharu Konfederacji i Ligi Narodów UEFA. Jednym słowem piłkarz absolutny, którego kariera owocowała i wciąż owocuje niezliczonymi sukcesami.

Krótka historia Cristiano Ronaldo

Podobnie jak wielu innych piłkarskich idoli, kariera Ronaldo rozpoczęła się od treningów w małym klubie CF Andorinha, skąd w wieku 10 lat przeniósł się do Nacionalu, a następnie do Stortingu, z którym wywalczył pierwsze ważniejsze trofeum w swojej zawodowej karierze, superpuchar Portugalii w 2002 roku. Dzięki udanym wstępom w lidze portugalskiej Cristiano zyskał szansę gry w jednym z największych angielskich klubów, w Manchester United (2003-2009), z którym zdobył trzy tytuły mistrzowskie i wiele innych trofeów piłkarskich. Największe sukcesy w karierze Cristiano Ronaldo przypadają jednak na okres gry w Realu Madryt (2009-2018), z którym zdobył dwa tytuły mistrzowskie, dwa puchary i superpuchary Hiszpanii i z którym zagrał w wielu edycjach Ligii Mistrzów. Od sezonu 2018/2019 Cristiano reprezentuje barwy włoskiego Juwentus Turyn.

Udane występy na arenie międzynarodowej zaowocowały zdobyciem przez Ronaldo wielu prestiżowych nagród piłkarskich, takich jak Złota Piłka (wielokrotny laureat i pięciokrotny zdobywca tytułu). Dzięki regularnej grze Cristiano pobił wiele piłkarskich rekordów, stając się idolem dla tysięcy początkujących piłkarzy z całego świata. Znakiem rozpoznawczym Ronaldo, poza doskonałą techniką i precyzyjnym strzałem, stały się charakterystyczne buty Nike CR7. Dziś obuwie piłkarskie z tej serii dostępne jest dla każdego miłośnika piłki nożnej, który zechce poczuć się jak topowa gwiazda światowego futbolu.

Cristiano Ronaldo

Jak osiągnąć porównywalny sukces?

Choć nie ma gotowego przepisu na sukces, bo jest on pochodną wielu zmiennych, to niemal w każdym przypadku za wybitnymi osiągnięciami największych gwiazd światowego futbolu, takich jak Cristiano Ronaldo, poza ich niewątpliwym talentem, stoi również ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie piłce nożnej. Jeśli chcesz pójść w ślady Ronaldo, pamiętaj o regularnych treningach, dbaj o zdrowie i wypoczynek, dzięki któremu Twój organizm będzie mógł się zregenerować, co zminimalizuje ryzyko kontuzji. Uwierz w swoje umiejętności i bądź odporny na krytykę. Inwestuj w siebie i sprzęt, z którego korzystasz podczas treningów, a być może w przyszłości znana marka obuwnicza wypuści serię butów sygnowanych również Twoim nazwiskiem.

pixel