Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Buty dla napastnika, czyli jakie obuwie będzie najlepsze dla atakującego?

2020-01-24
Większość małych piłkarzy marzy o tym, by pójść w ślady jednej z gwiazd światowego futbolu. W związku z tym, że za gwiazdy zwykle uważa się bramkostrzelnych napastników, takich jak Robert Lewandowski czy Cristiano Ronaldo, najwięcej chłopców grających w piłkę chce strzelać bramki. Dla tych, którzy rzeczywiście grają w ataku, producenci obuwia piłkarskiego przygotowali specjalne buty piłkarskie dla napastników. Czym takie buty się wyróżniają i które z nich wybrać?


Cechy charakterystyczne obuwia dla napastników

Podobnie jak wszystkie inne buty do piłki nożnej, również profesjonalne obuwie dla napastników musi charakteryzować się niską wagą i dobrym dopasowaniem do anatomicznego kształtu stopy zawodnika. Im lepsze dopasowanie, tym lepsze czucie piłki i większa nad nią kontrola. W przypadku napastników ważnym parametrem technicznym jest również szybkość takich butów oraz oferowana przez nie zwrotność – to bardzo ważne dla poprawy efektywności w polu karnym. Dla przykładu, korki Nike dla napastników, takie jak buty na murawy naturalne lub sztuczne z kolekcji Nike Phantom, oferują doskonałe czucie piłki podczas oddawania strzałów, jednocześnie pozwalając na utrzymanie wysokiej dynamiki gry i gwarantując dużą siłę uderzeń. Doskonałym przykładem takich butów są Nike Phantom Vision Academy DF FG/MG dla dorosłych grających na murawach naturalnych lub sztucznych.


jakie buty dla atakującego?

Jak wybrać właściwe buty piłkarskie dla napastnika?

W pierwszej kolejności należy sprecyzować, na jakim rodzaju nawierzchni piłkarskiej trenuje dana osoba. Dzieci najczęściej trenują na boiskach z murawą syntetyczną, czyli tzw. orlikach. Do gry na takim rodzaju boiska piłkarskiego stworzono turfy, ale na sztucznej trawie można grać również w lankach, z tym że istnieje zwiększone ryzyko ich szybkiego uszkodzenia. Gdy murawa jest twarda, komfort gry w lankach również może być nieco mniejszy. Do gry w hali używa się butów bez korków, czyli tzw. halówek. W każdej z wymienionych kategorii obuwia znaleźć można oryginalne korki Nike dla napastnika. Dobrym wyborem mogą być na przykład buty Roberta Lewandowskiego lub innej ze znanych gwiazd światowego futbolu.

W sklepach ze sprzętem piłkarskim znajdziesz całe mnóstwo markowych butów dedykowanych osobom występującym na pozycji napastnika. Takie buty dostępne są w wersjach na każdy rodzaj boiska piłkarskiego, również na orliki. Przykładem mogą być szaro-czarne korki Nike Phantom Club TF w wersji junior i dla dorosłych. To znakomite buty o charakterystyce dopasowanej do potrzeb osób dryblujących, wykonujących wiele sprintów i oddających mnóstwo strzałów.
pixel